streda, júla 31, 2013

Prečo pozerať One Piece!

Prečo. No to sa vám budem týmto stručným článkom snažiť vysvetliť.
Na začiatok by som chcela povedať, že One Piece patrí medzi jedno z najstarších, do dnes vychádzajúcich anime, takzvaných ongoingov. Myslím že ho predbehol len Detective Conan. Okej možno aj iné ale o tých neviem, je toho skutočne málo.
Manga vychádza od Augusta 1997 a 2 roky nato,  v Októbri 1999 sa mange dostalo anime spracovanie, ktoré vychádza do dnes. Koho by zaujímalo, tak Naruto manga začala až v Novembri 1999 čo vlastne bolo potom, ako bol OP už rozbehnutý aj v anime forme, i keď len pár dielov... a anime verzia sa začala tvoriť v Októbri 2002.

Prejdem teraz o samotnému *OP* ako to budem skracovať.
O čom to je?
No tak to je zložité a zároveň jednoduché povedať. Kto nevidel ani jednu časť, tak si predstavte hlavného hrdinu, ešte hlúpejšieho ako je Naruto, alebo Natsu z Fairy Tail.
Hlavný hrdina, Monkey D. Luffy je totiž extrémne spontánny, hlúpučný blázon, ženúci sa do nebezpečenstva s úsmevom na perách, ktorý dokáže zjesť polku draka úplne sám a ešte je hladný. Takže typický shōnen žrút.
Hlavného hrdinu by sme si teda vedeli predstaviť.Prejdime k deju!
Nebudem vás tu spoilerovať ani nič podobné je to proti mojim zásadám z huby vypustiť spoiler, i keď to robím často, ale zvyčajne pri ľuďoch ktorým to ide jedným uchom dnu a druhým von.
Takže, celý príbeh začína dosť stupídne takže sa nenechajte prvou časťou prosím vás odradiť, je to taký nemastný neslaný začiatok. Dej sa postupne začne vyvíjať a poviem vám, žiadna postava nieje nepodstatná a nedôležitá. OP má zvláštnu potrebu sa vracať do minulosti, k veciam na ktoré mnohý po 450 častiach zabudnú.
Pýtať sa vás či ste sa už stretli s touto schémou je asi hlúpe. Stačí ak sledujete jednu anime stránku na FB a na 99% sa to tam objavilo. A poviem vám len jedno.
Čo je na tom pravdy?
Bohužiaľ úplne všetko. OP sa postupne splieta do jednej guče a všetko sa dostáva do súvislosti až je vám z toho niekedy smiešno. Eichiro Oda je proste človek ktorý si asi svoje mangy priebežne vkuse dookola číta, pretože určite každému dôjde, že nieje možné aby si človek 15 rokov svojej práce pamätal úplne dokonale. To je ale pre túto story veľké plus!!
Stále chcem povedať o čom to vlastne One Piece je ale akosi vždy odbočím.
Tak teda, One piece je o jednom týpkovy, ktorý sa, ako som už spomínala volá Luffy. Má 17 rokov, je hlúpy, nosí na hlave slamený klobúk a chce sa stať Pirátskym králom.
Čo mu však v tom bráni? No na začiatok by som povedala že to, že Pirátskym králom sa chce stať asi každý pirát v OP svete. Druhá vec bude že nemá posádku. Luffy má však jasno koho chce na svojej posádke.
Pýtate sa koho? No predsa šermiara, kuchára, doktora, muzikanta, lodnára (skutočne neviem ako to povedať), ostrelovača, archeoložka (i keď tú neviem či plánoval..) a samozrejme, najdôležitejšie, na to aby sa k One Piecu* dostali, navigátor.
*Keď už teda spomínam One Piece. Asi som sa nevyjadrila, že v tom anime, s rovnakým názvom, ide práve o to. Kto nájde One Piece, stane sa Pirátskym Kráľom. Čo je to One Piece nik nevie, jedine samotný Pirátsky kráľ Gol D. Roger, ktorý je už bohužiaľ po smrti a ktorý samotný záhadný One Piece zanechal na konci Grand Line, po ktorej sa v tomto svete plavíte.
Na čom je vlastne ten OP založený? Čo je tam také iné a trochu sci-fi?
Hovoríme tomu Akuma no Mi / Devil Fruit a je to vlastne ovocie ktoré keď zjete, získate zvláštne jedinečné schopnosti, ako napríklad Luffy. Zjedol ovocie zvané Gomu Gomu no Mi, a získal schopnosť naťahovať sa ako guma.
Všetko má však svoju cenu a to platí aj pre toto ovocie. Užívateľ Devil Fruit, nemôže plávať v morskej vode. Čo je pochopiteľne pre Piráta obrovská nevýhoda. V OP svete existujú 3 druhy ovocia: Paramecia, Zoan a Logia. Každé je iné, každé má inú schopnosť, každé je však možné poraziť morskou vodou alebo Haki. Čo je Haki vám však nejdem vysvetľovať. Ale je to epické~
No, nechcem vám tu všetko vysvetľovať, viem že by to bolo na nekonečno, hlavne v mojom prípade. Preto vám tu ešte stručne ukážem kto sa vlastne v Luffiho posádke nachádza~
Chcem vám ešte povedať jedno. Nespájajte si toto anime s pirátmi, akých poznáte z filmov a kníh. I keď je to pirátske anime so všetkým čo sa patrí, niekedy vám to ani tak nepríde. Je to jedno z najlepších shonen anime s jedným mega mínusom. Skoro nik tam neumiera. Samozrejme sú tam obete, pri ktorých sme sa naplakali, ale keď to porovnám s Narutom, tak tam prakticky skoro nik neumrel. Ale tí čo umreli, no, boli to veľké osobnosti..
Na záver vám poviem takú zaujímavosť. Je to neobviklé, ale One Piece sa delí na dve polovice. Prvých cca 500 časí klasický One Piece a potom New World. Zvláštnosťou na tom je, že vrchol One Piecu nastal práve na konci prvej polovice anime. Keď to zas a znovu prirovnám k Narutovi, to čo sa deje s Obitom atď, to sa praktici v OP už stalo a ideme ďalej. Je tam akýsi vrchol všetkého, preto si len ťažko dokážem predstaviť čo môže byť ešte epickejšie.
Rozhodne si to však pustite, je to masaker!!

A tu naši Mugiwara kaizoku:

Monkie D. Luffy

Prezívka: Mugiwara no Luffy / Straw Hat Luffy
Vek: 17, neskôr 19 rokov
Post: Kapitán
Narodeniny: Máj 5th
Odmena:  400,000,000-
Ovocie: Gomu Gomu no Mi
Typ: Paramecia


Roronoa Zoro

Prezívka:  Kaizoku Gari no Zoro / Pirate Hunter Zoro
Vek: 19, neskôr 21 rokov
Post: Šermiar
Narodeniny: November 11th
Odmena:  120,000,000-
Ovocie: -žiadne-
Typ: -


Nami

Prezívka: Dorobō Neko / Cat Burglar
Vek: 18, neskôr 20 rokov
Post: Navigátor
Narodeniny: Júl 3rd
Odmena:  16,000,00-
Ovocie: -žiadne-
Typ: -Usopp

Prezívka: Sogeki no Ō-sama / King of Sniper
Vek: 17, neskôr 19 rokov
Post: Ostrelovač
Narodeniny: April 1st
Odmena:  30,000,000-
Ovocie: -žiadne-
Typ: -Sanji

Prezívka: Kuro Ashi / Black Leg
Vek: 19, neskôr 21 rokov
Post: Kuchár
Narodeniny: March 2nd
Odmena:  77,000,000-
Ovocie: -žiadne-
Typ: -


Tony Tony Chopper

Prezívka: Wataame Daisuki / Cotton Candy Lover
Vek: 15, neskôr 17 rokov
Post: Doktor
Narodeniny: December 24th
Odmena 50-
Ovocie: Hito Hito no Mi
Typ: Zoan


Nico Robin

Prezívka: Akuma no Ko / Devil Child
Vek: 28, neskôr 30 rokov
Post: Archeologička
Narodeniny: February 6th
Odmena 80,000,000-
Ovocie: Hana Hana no Mi
Typ: Paramecia


Franky

Prezívka: Saibōgu Furankī / Cyborg Franky
Vek: 34 neskôr 36 rokov
Post: Lodiar
Narodeniny: March 9th
Odmena 44,000,000-
Ovocie: -žiadne-
Typ: -


Humming Brook

Prezívka: Satan-Sama / Soul King
Vek: 88, neskôr 90 rokov
Post: Muzikant
Narodeniny: April 3rd
Odmena 33,000,000-
Ovocie: Yomi Yomi no Mi
Typ: ParameciaVerím že vás tento môj skromný príspevok o mojom obľúbenom anime pobavil alebo potešil alebo najlepšie nabudil. Rozhodne to skúste stojí to za to verte mi ( °T  ___ T )

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára