pondelok, marca 04, 2013

E G O I S T

Poznáte nepoznáte? Na to vlastne ani nezáleží, ja vám to teda predstavím.
Kto je to E G O I S T ?
No takže je to v podstate neexistujúca kapela z anime Guilty Crown ktorej tvárou sa stala práve hlavná hrdinka spomínaného anime, Inori Yuzuriha. Skutočný hlas patrí samozrejme skutočnému človeku, ktorý bol vybratý z pomedzi 2000 uchádzačov. Nejdem vám to tu rozoberať keď má niekto záujem, sám si to nájde.
Prejdime však k samotnej hudbe. Kto videl Guilty Crown, na 99,9% si zamiloval song Euterpe, ktorý Inori kade chodila tam ho spievala a stal sa dôležitou súčasťou a dôležitým znakom celého anime.
Teraz niečo málo k anime. Spoilerovať nebudem, o to sa báť nemusíte. Je tu však niečo iné čo by som rada spomenula.

Viete kto vytvoril toto anime? Spomínate si na September 2012 keď som vám písala celá natešená ako fenka článok o ComicsSalóne a o tom, že toto pre mňa dôležité každoročné podujatie navštívil tak významný a mnou na rukách nosený Pán Ishikawa-san? Kto si na to spomína, alebo bol sám prítomný na jeho prednáške, by mal vedieť že je to jeden z najvýznamnejších ľudí nie len v Production I.G ale celkovo v anime branži.
Dostanem sa však k veci. Anime Guilty Crown bolo vytvorené práve touto spoločnosťou a kto sa zaujíma o anime aj trošku viac tak to vlastne vie.
No ale čo chcem povedať?
Túto zimu vzniklo jedno anime, ktoré môjmu srdcu viac než len učarovalo, ale o ňom sa chystál spraviť samostatný článok, tak len poviem, že sa jedná o Psycho-Pass.
Akú to má súvislosť?
Okej, takže PP a GC vytvorila obe práve spoločnosť I.G čo sa odrazilo nie len v kvalite samotného anime, hlavne animácie, ale aj v hudbe. Neviem či šlo o nejaký lacný ťah alebo náhodou, ale do anime Psycho-Pass ako prvý Ending dali skladbu od E G O I S T.
Jedná sa o energickejšiu a dynamickejšiu skladbu ako bolo Euterpe. Skladba sa nazýva Namae no Nai Kaibutsu a ja osobne vravím, že ak Euterpe nevyniesla E G O I S T do neba, tak Namae no Nai Kaibutsu to spravila.
E G O I S T má dostupné na internete jedno celé album, na ktorom sa nachádza 15 skladieb vrátane tu spomenutých.
Myslím si že by ste nemali váhať
a mali by ste si to vypočuť. Je to skutočne balzam na uši~
 Tak si to teda užite~Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára